> Knjižnica

DOBRODOŠLI U ŠKOLSKU KNJIŽNICU !

KNJIŽNICA je ustanova u kojoj se čuvaju knjige i druga tiskana izdanja te različite
elektroničke publikacije sa svrhom da se posuđuju članovima knjižnice. Ona je sastavni dio obrazovnog procesa Škole.

* RADNO VRIJEME KNJIŽNICE:

jutarnja smjena            poslijepodnevna smjena

Ponedjeljak  8,00--14,00

Utorak                                            13,30- 19,30 sati
Srijeda     8,00- 14,00
Četvrtak   13,30- 19,30, sat
Petak        8,00- 14,00

* Smještaj: U srednjem dijelu prizemlja Škole.
* Površina: 84,2 m2
* Broj čitalačkih mjesta: 10
* Oprema: 1 računalo i printer
                 1 CD player
                 1 DVD player
                 1 TV
* Veza s internetom: da

KNJIŽNA GRAĐA

*  Knjižni fond - učenički : 3878
Knjižni fond – nastavnički: 525
Zavičajna književnost: 216
Referentna zbirka: 120
AV- građa: 110
Elektronička građa: 5

KNJIŽNICA je duša naše Škole. U nju dolaze svi naši učenici i učitelji u potrazi za potrebnom knjigom ili rješavanjem zagonetnih riječi, problema ... Rado surađujemo s drugim knjižnicama, radimo dobre projekte, sudjelujemo u mnogim akcijama ( O Tinu Ujeviću, uređivanju WEB stranica, himna škole ...)

Osnutkom Škole 1961. godine osnovana je i naša knjižnica.
Danas polako prati suvremeniju opremljenost knjigama, referentnom literaturom, časopisima, te drugim izvorima znanja namijenjena prvenstveno učenicima i zaposlenicima Škole.
Knjižnica svoje usluge pruža i srednjoškolcima (našim bivšim učenicima koji nam se rado vraćaju i traže našu pomoć ). Osim posudbe lektirnih i stručnih knjiga, udžbenika i priručnika, knjižnica pruža i druge sadržaje. Ona je mjesto okupljanja učenika u slobodnom vremenu, posebno učenika putnika.

POSUDBA KNJIGA
  Svaki učenik naše škole učlanjen je u školsku knjižnicu. Članstvo je besplatno.
  Prema Pravilniku knjižnice svaki član može odjednom posuditi 2 knjige na rok od 15 dana do 21 dan. Posuđene se knjige trebaju vratiti na vrijeme neoštećene. Ako se knjiga izgubi, mora se nadoknaditi novom knjigom istog naslova. Korisnici su dužni čuvati knjižnu građu od svakog oštećenja (ne smiju trgati pojedine listove , podcrtavati dijelove knjiga, izrezivati slike). Ukoliko se utvrdi da je netko jako oštetio knjigu za vrijeme posudbe, dužan je kupiti istu takvu knjigu u zamjenu za oštećenu, a ukoliko je ne uspije nabaviti, kupuje drugu knjigu koja je knjižnici potrebna, a u visini je oštećene knjige.
  U prostoru knjižnice borave samo korisnici i pri tome u knjižnici mora vladati red i mir. Ukoliko netko narušava red i mir, knjižničar ga može udaljiti iz knjižnice.
  Knjižnica je pretplaćena na sljedeće časopise:
  Školske novine, Zrno, Ekološki glasnik, Eko revija, Jezik – časopis za kulturu hrva-
tskoga književnog jezika, Strani jezik, Školski vjesnik.
  Učenici primaju: Modru lastu, Smib, Radost, National geographic, Prvi izbor, Moj
planet.

Školska knjižničarka