> Razred  > 4.A
Posjet Hrvatskom narodnom kazalištu Šibenik - "Dražen"

Dana 13. veljače posjetili smo HNK Šibenik gdje smo gledali predstavu "Dražen". Predstava govori o mladosti  Dražena Petrovića,njegovom odnosu s bratom Acom i košarkaškim početcima. Inspirativna, emotivna i jednostavno prekrasna predstava koju možemo svima preporučiti!

U svijetu likovnih umjetnika 6

Victor Vasarely i njegova zanimljiva umjetnička djela koja odaju dojam iluzije bila su inspiracija za neobične božićne kuglice.

U svijetu likovnih umjetnika 6

U sklopu projektne aktivnosti za koju je bilo potrebno izraditi i poslati čestitke odabranim projektnim partnerima povodom nadolazećih blagdana, odlučili smo se inspiraciju pronaću u umjetničkim djelima japanske umjetnice Yayoi Kusama. Neke čestitke smo poslali našim projektnim partnerima, a većina ih je zajedno s ostalim čestitkama koje su izradili učenici naše škole, poklonjena korisnicima "Cvjetnog doma" u Šibeniku.

Dobili smo čestitke iz četiri osnovne škole iz Hrvatske. Zahvaljujemo se učiteljicama i njihovim učenicima na lijepim čestitkama i željama!

Webučionica

Kako zadati likovima da govore prema našim uputama ili snimiti svoj glas kako bi lik govorio kao mi? To smo otkrili istažujući i igrajući se u aplikaciji: https://www.voki.com/site/create

Dani talijanske kulture

Neki od naših učenika idu na izborni Talijanski jezik pa smo se pridružili projektu Putujemo Italijom. Igrali smo igru Regina, regina bella uz koju smo naučili kako se na talijanskom kažu brojevi do 10 i neke od životinja. Nakon igre smo se počastili poznatim talijasnkim specijalitetom - pizzom.

Buon appetito!

Webučionica

Jeste li ikad pomislili da vaši crteži mogu oživjeti? Naši nacrtani likovi su danas plesali i skakali jer smo koristili https://sketch.metademolab.com/canvas

Ova aktivnost nam je bila baš zabavna i smiješna.

U svijetu likovnih umjetnika 6

Po uzoru na američkog animatora Tima Burtona crtali smo likove iz knjige i/ili istoimenog filma Družba Pere Kvržice.

Pokusi su nova fora

Danas smo na izvannastavnoj aktivnosti radili zanimljiv pokus - otisak dlana.

Potrebni materijal: topla voda, soda bikarbona, duboki tanjur, kurkuma, gel za dezinfekciju ruku, kist i čaša. Pratiti korake kako bi pokus bio uspješan:

1. U dubokom tanjuru pomješati toplu vodu i sodu bikarbonu.

2. Umočiti dlan i otisnuti ga na papir. (Pričekati da se otisak malo osuši)

3. U čaši pomiješati  gel za dezinfekciju i kurkumu i kistom nanijeti tu mješavinu na papir.

Rezultat:

Klaunovske ludorije

Dana 25. listopada posjetili smo Hrvatsko narodno kazalište Šibenik i pogledali predstavu Klaunovske ludorije koju je izvela kazališna družina Ritam igre iz Splita.

Mali za velike, veliki za male

Danas su nas posjetile učenice Medijske grupe koje vode radio Tin. Intervijuirale su našeg učenika Lovru MIkulandru jer je kao statist sudjelovao u snimanju filma "Nešto jače od mene - film o Draženu Petroviću".

Sve što su učenici pripremili o Draženu poslušajte na linku: https://www.youtube.com/watch?v=ZFTTkTLw0Wc

Lovrin intervju nalazi se pri kraju. smiley

U svijetu likovnih umjetnika 6

Danas smo upoznali život i djelo slavnog umjetnika Vincenta van Gogha. Po uzoru na njegovu poznatu sliku Zvjezdana noć, nastali su ovi radovi:

Dani kruha

Dana 18.10. u našoj školi je održana svečanost povodom obilježavanja Dana kruha.

Mali za velike, veliki za male

Obilježili smo Dječji tjedan u suradnji s Dječjim vrtićem "Šibenska maslina", PO "Radost". S djecom iz vrtića i njihovim odgajateljicama našli smo se na igralištu gdje su djeca zajedno igrala različite dječje igre.

Pokusi su nova fora

Na satu INA-e smo sudjelovali u projektu Pokusi su nova fora. Odradili smo dva pokusa:

1. Plutajući folmasteri - kapilarnost

2. Kruženje vode u prirodi

Školska godina 2023./2024.

Na početku nove školske godine krenuli smo istraživati digitalne alate pa smo na satu izvannastavne aktivnosti Projektno istraživačka skupina igrali svima poznatu igru Grad-država koristeći se ovom stranicom: https://scattergoriesonline.net/